Pa Dieva pēdām… (2021_01_31)

M

 

Visuma skaistums. Radītās pasaules kārtību un harmoniju nosaka radību dažādība un attiecības, kas pastāv starp tām. Cilvēks pakāpeniski atklāj šīs attiecības kā dabas likumus, kuri zinātniekos izraisa sajūsmu. Radības skaistums atspoguļo Radītāja bezgalīgo skaistumu. Tam jāiedveš cilvēka prātā un gribā cieņa un padevība. KBK 341


Bildi lielākā izmērā var atvērt, uzklikšķinot uz tās.

Mīļais Dievs, es Tev pateicos par sastapšanos ar šo vardīti. Es ļoti brīnījos, kāpēc tā, tik maziņa, ziemas vidū šķērsoja ceļu?! Un aukstuma dēļ tik lēnām gāja pa sniegu. Vai tā nepaguva paslēpties pirms ziemas? Vai bēga no kaut kā? Vai bija spiesta meklēt labāku vietu?

Domājot par šo pārsteidzošo sastapšanos, es sevī atrodu vēlmi lūgties par mums, kuri Tavā priekšā esam līdzīgi – tik mazi, tik nekustīgi, tik bezpalīdzīgi. Es lūdzos, palīdzi mums skaisti un Tavā spēkā raiti noiet mūsu dzīves takas. Apžēlojies un sildi ar Savu Mīlestību, lai neviens nesasalst smagos grēkos. Un kā brīdina šī bilde, pasargā mūs, Tavus bērnus, no ļaunā gara “mašīnas”, kas acumirklī var mūs “nobraukt”, ja vien neesam uz Tavas takas vai Tevis paredzētajā, drošajā dzīves vietā.

Atceros arī to, ka varēju paņemt šo mazo dzīvnieciņu rokās un pārnest no ceļa, lai paslēptu ceļmalas sūnās zem sniega ar cerību, ka tas tur dzīvos. Es lūdzos par Tavu palīdzību īpaši tiem, kuri pat neatpazīst, ka ir uz nepareiza dzīves ceļa, kuri ir ļaunā gara un smaga grēka apdraudēti; kuri bez Tevis var aiziet pat mūžīgajā pazušanā. Izstiep Savas Žēlsirdības Zizli – Tava Dēla, Jēzus Kristus, Krustu un Tā spēku, lai mūs sargātu un “pārnestu” no dzīves apstākļiem vai cilvēkiem, kas apdraud ar grēku. Palīdzi mums vienmēr palikt Jēzus Sirdī, kas ar Mīlestību deg Baznīcā, it sevišķi Viņa sakramentos. Kungs, mēs zinām, ka, ja vajadzēs, Tu vari mūs pārnest no dzīves virs šīs zemes, noslēgt mūsu dzīvi tā, lai mēs būtu pasargāti no smaga grēka un nostātos tīri Tavā priekšā. Tādēļ palīdzi mums ar cerību domāt par savas nāves stundu un Debesu Valstību. Caur Jēzu Kristu, mūsu Kungu. Āmen.

Pr. Pāvils S. Kamola


Fotobilde tapa: 2020_12_18

Autors: pr. Pāvils S. Kamola

Vieta: Ezera “Vadzols” apkārtne, Madonas novads


 

Tas, kas Viņā neredzams, un Viņa mūžīgais spēks, un dievība no pasaules radīšanas ir ar prātu saskatāmi Viņa darbos…Rom 1, 20