Jubilejas gads

1918  –  1998  –  2018

Mūsu draudzes Jubilejas Gads

  • Pāvesta vizītes programma būs šāda:

08:20         Ierašanās Rīgas starptautiskajā lidostā

08:50         OFICIĀLĀ SAGAIDĪŠANAS CEREMONIJA/ pie Rīgas pils (Visi laipni aicināti!)

09:30         Pāvesta uzruna valsts augstākajām amatpersonām, sabiedrības pārstāvjiem un diplomātiskajam korpusam/ Rīgas pilī (Ieeja ar ielūgumiem.)          Svētā tēva uzruna

10:10         ZIEDU NOLIKŠANA pie Brīvības pieminekļa (Visi laipni aicināti!)

Ceļš “papamobilī” no Brīvības pieminekļa uz Rīgas Domu (Visi laipni aicināti! Kaļķu iela, Šķūņu iela, Doma laukums.)

10:40         EKUMENISKS DIEVKALPOJUMS/ Rīgas Domā (Ieeja ar ielūgumiem.)      Svētā tēva uzruna

Ceļš “papamobilī” no Rīgas Doma uz Rīgas Sv. Jēkaba katedrāli (Visi laipni aicināti! Jēkaba iela, Klostera iela.)

11:50         RĪGAS SV. JĒKABA KATEDRĀLES APMEKLĒJUMS (Ieeja ar ielūgumiem.)      Svētā tēva sveiciens

16:30         SVĒTĀ MISE Aglonā (Visi laipni aicināti! Ieejas kartes varēs saņemt katoļu draudzēs, sākot no 9. septembra; ieeja Aglonas bazilikas laukumā no plkst. 9.00. Ļoti ieteicams ierasties jau līdz plkst. 14.00.) Svētā tēva homīlija

Visas dienas garumā pie Brīvības pieminekļa un Doma laukumā būs novietoti ekrāni, uz kuriem varēs vērot pāvesta Franciska vizītes gaitu citās norises vietās.

 

 *Sagaidot mūsu BAZNĪCAS KONSEKRĀCIJAS 20-mit GADU JUBILEJU – 19-tajā DECEMBRĪ, katra mēneša 19-tajā datumā, draudzē notiks kāda garīga sagatavošanās: tikšanās ar priesteriem, kuri šeit kalpojuši, lūgšanas, slavēšana, rekolekcijas vai kas cits… Ar šiem mūsu Baznīcas 20 gadu jubilejas pasākumiem mēs piedalīsimies arī Latvijas 100 gadu jubilejas sagaidīšanā. Jo stipra Valsts būs tad , ja būs garīgi stipras un veselas ģimenes un arī Baznīca būs stipra, ja būs  garīgi vesela draudze.

*CETURTĀ BAZNĪCAS JUBILEJAS GARĪGĀS SAGATAVOŠANĀS DIENA. 

19.04.  jubilejas garīgo sagatavošanos, visas dienas garumā, vadīs Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Sv. Mises ar konferenci: 10:00; 15:05un 18:30. Visu dienu Vissvētākā sakramenta adorācija, grēksūdze, sarunas ar priesteriem, aizlūgšanas, tēja, kafija. Iespēja saņemt pilnas atlaidas, par kopīgo Rožukroņa lūgšanu un adorāciju.

*No 4. februāra līdz 15. aprīlim Latvijā norisināsies svētās māsas Faustīnes relikviju un Žēlsirdīgā Jēzus svētbildes svētceļojums pa Latvijas draudzēm. No 14. – 19.martam tās būs mūsu Baznīcā. No 17. – 19.martam mūsu draudzē GAVĒŅA LAIKA REKOLEKCIJAS, tās vadīs kapucīnu tēvs Staņislavs Kovaļskis. 3 jubilejas garīga sagatavošanās.

* DZIMTAS DZIEDINĀŠANAS REKOLEKCIJAS pēc priestera Jozefu Ssemakulas mācības (www.healingoffamilies.com) mūsu DRAUDZĒ 2018.gada 24.martā vadīs pr. Arnis Maziļevskis.
Uz rekolekcijām jāierodas ar AIZPILDĪTĀM ANKETĀM, kuras neviens cilvēks nelasīs, taču no to aizpildīšanas atkarīgi rekolekciju augļi Jūsu dzimtas dzīvajos/mirušajos/nākamajās paaudzēs. Uz rekolekcijām lūdzam pieteikties savlaicīgi pie Astras un saņemt anketas, rakstot e-pastu uz adresi1astoklosa@gmail.com

19.februārī mūsu baznīcas OTRO jubilejas garīgo sagatavošanos visas dienas garumā vadīs Rīgas Sāpju Dievmātes draudzes prāvests Māris Zviedris. Svētās Mises ar konferenci 10:00, 15:05 un 18:30. Visu dienu Vissvētākā sakramenta adorācija, grēksūdze, sarunas ar priesteriem, aizlūgšanas, tēja, kafija. Iespēja saņemt pilnas atlaidas par kopīgu Rožukroņa lūgšanu un adorāciju.

Sludinājums bērniem 

 Zelta graudi

  Mūsu bērni Lielā Gavēņa laikā, sākot no Pelnu trešdienas, katru svētdienu saņems īpašus graudiņus. Graudiņus vāksim speciālajā trauciņā, graudiņš pie graudiņa, lai uz Lieldienām …– tas būs pārsteigums mums visiem, kas būs no graudiņiem!!! Ceram, ka mūsu bērni aktīvi piedalīsies Sv. Misēs visa Gavēņa laikā, lai no graudiem mums  kaut kas interesants sanāktu. Aicinu visus bērnus!!!

Bērni saņems arī citus, garīgus graudiņus. Tas būs Lielā Gavēņa kalendārs katrai dienai un Dieva Vārdi no Evanģēlija lasījumiem. Tos saņems bērni katru svētdienu kopā ar svētību. Vecākiem un vecvecākiem vajadzēs palīdzēt mazākiem bērniem izlasīt un paskaidrot tekstu. Visus aicinu nedēļas laikā pārdomāt, ko Dievs grib mums pateikt caur Svētiem Rakstiem.

Vai tev ir 10 minūtes ?

Vai kādreiz domāji : kas ir 10  (…) minūtes tavas aizņemtās dienas laikā? Tas ir mazais brīdis, kurā īpaši neko daudz nevaram izdarīt. Bet, kā būtu, ja katru dienu 10 minūtes veltītu Svēto Rakstu lasīšanai? Grūti? Sarežģīti? Neiespējami? Bet varbūt izdosies?

Lai īstenotu Jēzus Vārdus:

„Atgriezieties un ticiet Evaņģēlijam” ,

gribam no jauna pieskarties tieši Evaņģēlija vārdiem.

Sākot no Lielā Gavēņa laika  piedāvājam tādu iespēju mūsu Baznīcā. Pēc katras Sv. Mises tieši 10 minūtes, ne mazāk, ne vairāk, kopīgi, skaļi lasīsim Evaņģēliju. Tie, kuri katru dienu nevar piedalīties Sv. Misē un attiecīgi Sv. Rakstu lasīšanai, var mājas apstākļos ari katru dienu pievienoties mūsu Bībeles maratonam. Pamēģiniet. Dodiet iespēju, lai Dievs caur Svētiem Rakstiem pārmaina mūsu dzīvi, mūsu ģimenes, mūsu Dzimteni un visu pasauli.

 

 

    Gatavojoties Latvijas valsts 100 un mūsu Gulbenes baznīcas konsekrācijas 20 gadu Jubilejai  organizējam   konkursu:

„SKAISTA IR MANA LATVIJA,

UN ŠEIT IR MANA BAZNĪCA”

Konkursā var piedalīties visi!!!

Konkursā aicinām atspoguļot  savu individuālo Latvijas valsts un mūsu Baznīcas redzējumu visplašākajā izpratnē.

  • Bērniem tas būs  zīmējumu konkurss.

Zīmējumu konkursā var piedalīties bērni līdz 13 gadu vecumam. Zīmējumam jābūt krāsainam vai melnbaltam, A4 izmērā, tas var būt veidots jebkurā tehnikā, bet nedrīkst izmantot datoru. Zīmējuma otrā pusē ir jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums, un kontaktinformāciju.

  • Jauniešiem no 13 līdz  20 gadu vecuma tas būs fotogrāfijas konkurss. Savus darbus (1-3 fotogrāfijas) var iesniegt elektroniski vai personīgi.
  • Pieaugušajam šis būs dzejas konkurss

Piedalīties konkursā aicināts ikviens dzejas autors, kurš sasniedzis pilngadību, neatkarīgi no vecuma un pieredzes, un kurš nav izdevis savu dzejas krājumu. Jāiesniedz iepriekš nepublicēti dzejoļi; iesniedzot dzejoli vērtēšanai, autors uzņemas pilnu atbildību par to, ka iesniegtais ir oriģināldarbs.

Konkursam katrs autors var iesūtīt gan fotogrāfijas gan dzejas  elektroniski uz e-pastu:  andrstok@gmail.com vai personīgi, atnesot uz mūsu baznīcu līdz 1. aprīlim 2018 gada.

Konkursa beigās visskaistākie mākslas darbi būs apbalvoti.

 

***Dārgās māsas un brāļi Kristū! Šogad Dievs savā bezgalīgajā labestībā un žēlsirdībā ir dāvājis mūsu draudzei īpašu dāvanu – divus bezgala skaistus svētkus – mūsu Latvijas simto jubileju un mūsu draudzes jaunās baznīcas divdesmito jubileju. Aicinām jūs visus apvienot sagatavošanos šiem svētkiem un katram pārdomāt, ko ikviens no mums var uzdāvināt savai Latvijai un savai draudzei svētkos. Dāvanas var būt dažādas, gan materiālas, gan garīgas, bet tās ir jāsagatavo savlaicīgi, lai abas apaļās jubilejas mēs visi varētu svinēt ar patiesu prieku un gandarījumu par paveikto.

Mūsu Arhibīskaps aicināja, lai īpaši Jubilejas Gadā „mēs viens otram sniedzam atbalstu un skatāmies viens uz otru ar mīlestības, ar Dieva acīm, nevis ar tādu tiesājošu un kritikas pilnu skatienu! Lai tādā veidā mainās gaisotne visā mūsu sabiedrībā, mūsu draudzē un mūsu ģimenēs.”

Laiks rit ļoti ātri, tādēļ uzsāksim gatavošanos abiem nozīmīgajiem svētkiem jau šodien un izmantosim katru iespēju augt garīgumā un mīlestībā uz Dievu un savu tuvāko, un palīdzēt citiem cilvēkiem atjaunot savu ticību un augt garīgumā un tuvākmīlestībā.

Mūsu draudzē šajā jubilejas gadā būs daudz dažādu piedāvājumu, tādēļ katrs varēs atrast sev piemērotu veidu, kā iesaistīties svētku sagatavošanā. Aiciniet arī citus cilvēkus ar savu piemēru un labu vārdu.

Jubilejas gadā mūsu baznīcā atklājam

Draudzes garīgo dāvanu grāmatu.

Kas tas ir?

Tā ir albuma veida grāmata ar tukšām lapām, kuras saturu veidosim mēs paši. Tajā mēs varēsim visa gada garumā ierakstīt savus vai savas ģimenes apsolījumus, labos darbus un garīgas lietas, kuras gribam dāvināt Dievam. Padomājiet katrs savas sirds dziļumos lūgšanas laikā, ko jūs gribētu dot Dievam. Varbūt tā būs atteikšanās no kaut kādām atkarībām vai regulāra lūgšana kāda nodomā. Piemēram, ģimene var apsolīt kopīgi lūgt Rožukroni vai citas lūgšanas katru dienu vai vienu dienu nedēļā visa gada garumā atteikties no interneta un televizora skatīšanās un izmantot šo laiku, lai palīdzētu citiem cilvēkiem.

Cik ir cilvēku, tik daudz var būt dāvanu ideju. Padomājiet un izmantojiet iespēju dot savu ieguldījumu svētku sagatavošanā! Aicinām iesaistīties visu vecumu cilvēkus, gan bērnus un jauniešus, gan vecāko paaudzi. Šo grāmatu noliksim Svētās Mises laikā 19.janvārī uz altāra kopā ar upurdāvanām.

 

Aicinām visus piedalīties mūsu baznīcas Jubilejas akcijā   „100 rozes Latvijai”

Tā būs 100 cilvēku brīvprātīga iesaistīšanās regulārās lūgšanās mūsu Tēvzemes nodomā vienu stundu katru mēnesi. Pienākums nebūs grūts, bet tā augļi nesīs mums visiem, mūsu draudzei un Tēvzemei lielu svētību. Tā būs mūsu reāla dāvana mūsu draudzei un Latvijai. Sīkāku informāciju par šo akciju varēsiet iegūt, izlasot bukletus.

Gulbenes draudzei 2018.gads ir īpašs, jo šogad svinēsim mūsu Latvijas 100 gadu jubileju un 19.decembrī apritēs 20 gadi, kopš varam lūgties mūsu draudzes jaunajā baznīcā.

Tādēļ aicinām visu vecumu cilvēkus, kuriem Latvija un Baznīca ir sirds lieta, iesaistīties jubilejas akcijā

„100 rozes Latvijai”

Latvijas 100 gadu jubilejai veltīsim regulāras lūgšanas mūsu Tēvzemes nodomā. Aicinām tajās brīvprātīgi iesaistīties 100 cilvēkus, kuri lūgsies  visa gada garumā vienu stundu mēnesī, vienalga kādā laikā un kurā vietā. Pienākums nebūs grūts, bet tā augļi nesīs mums visiem, mūsu draudzei un Tēvzemei lielu svētību. Tā būs mūsu reāla dāvana mūsu draudzei un Latvijai. Dievs zina visas mūsu vajadzības, bet Viņš gaida, lai mēs Viņu lūdzam. Nepaliksim vienaldzīgi!!!

KĀ UN KO LŪGT VIENAS STUNDAS LAIKĀ PAR LATVIJU?

 Šajā stundā tu vari lūgties, lasot Svētos Rakstus, lūgties Rožukroni vai citas lūgšanas. Vari arī klusā sirds lūgšanā adorēt Vissvētāko Sakramentu.

Tev ir iespēja savu stundu sadalīt vairākās daļās un katrā no tām lūgt par konkrētām lietām, piemēram:

  • Lūdz par valdībām un varām, likumdošanu, par visiem cilvēkiem, kuriem šodien Latvijā ir vara pieņemt lēmumus, kas skar mūs visus.
  • Lūdz par cilvēkiem, kurus pazīsti, par radiem, draugiem, kaimiņiem un visiem kurus mīli, un par tiem, kurus mīli par maz.
  • Lūdz par Baznīcu Latvijā, par garīdzniekiem, draudzēm, paaicinājumiem, kristiešu vienotību un Latvijas garīgo atmodu;
  • Lūdz par evaņģelizāciju, lai Dieva vārds skanētu katra cilvēka sirdī Latvijā un pasaulē;
  • Lūdz par visiem slimiem, atstātiem, vientuļiem un tiem, kurus Dievs tev sūta katru dienu;
  • Lūdz par jaunatni, bērniem un izglītības iestādēm, lai Dievs atver viņu sirds acis patiesai mīlestībai, taisnībai un ticībai.

Lūgšana par Latviju:

Lūgsimies par mūsu Latviju un īpaši par tiem, kas ir ziedojuši sevi tās neatkarībai un brīvībai, kā arī par tiem, kas ir cietuši no represijām, miruši trimdā, izsūtījumā. Mēs pateicamies viņiem un Tev, Dievs, par viņu upuri un lūdzam darīt mūs viņu piemiņas cienīgus. Lai viņu mantojums mūs dara pazemīgus, modrus un garā stiprus! Lai piedošana ieved mūs izlīgšanā, žēlsirdība – mīlestībā un pateicība – patiesā lūgšanas garā. Kungs Jēzu, Tu esi mums atvēris durvis uz brīvību, māci mums to meklēt, atrast un īstenot no dienas dienā!

Mēs lūdzam par visiem cilvēkiem, kuriem šodien Latvijā ir vara pieņemt lēmumus, kas skar mūs visus. Kungs, apturi, lūdzu, visus lēmumus, kas var Latvijai un tās tautai kaitēt. Dāvā savu gudrību cilvēkiem, kas ir pie varas.

Kungs, atver mūsu acis, lai mēs redzam, cik daudz dāvanu esam saņēmuši no Dieva. Mums ir sava valoda, brīva valsts un labi cilvēki, mēs varam apmeklēt baznīcu bez bailēm no vajāšanas par mūsu ticību.

Lūdzam Tevi, Kungs, par visām ģimenēm, par bērniņiem, kas tiek gaidīti, un par tiem, kuri nav gaidīti.

Kungs, dāvā ikvienam Latvijas cilvēkam žēlastību un gudrību atbildīgi dzīvot savā zemē un to gudri pārvaldīt. Tēvs, atmodini mūsos drosmi šodien un vienmēr izdarīt to izvēli, kas nāk par svētību mūsu ģimenēm, kopienām un tautai. Atmodini mūsos drosmi mīlēt Tevi, Dievs, mīlēt savu ģimeni, līdzcilvēkus un savu valsti. Svētī, Dievs, un sargā katru Latvijas cilvēku, lai visas paaudzes no zīdaiņa līdz sirmgalvim ir laimīgas savās mājās.

DIEVA MĀTE, Māras zemes Karaliene, aizlūdz par Latviju!

KRISTU, Dieva Dēls, apžēlojies par mums un uzklausi mūs!

DIEVS SVĒTĪ LATVIJU!!!

*Sagaidot mūsu BAZNĪCAS KONSEKRĀCIJAS 20-mit GADU JUBILEJU – 19-tajā DECEMBRĪ, katra mēneša 19-tajā datumā, draudzē notiks kāda garīga sagatavošanās: tikšanās ar priesteriem, kuri šeit kalpojuši, lūgšanas, slavēšana, rekolekcijas vai kas cits… Ar šiem mūsu Baznīcas 20 gadu jubilejas pasākumiem mēs piedalīsimies arī Latvijas 100 gadu jubilejas sagaidīšanā. Jo stipra Valsts būs tad , ja būs garīgi stipras un veselas ģimenes un arī Baznīca būs stipra, ja būs  garīgi vesela draudze.

Tāpēc, ļoti aicinu visus, kuri var, grib un spēj iesaistīties šo Baznīcas jubilejas pasākumuorganizēšanā, atbalstīšanā ar idejām, savām spējām zīmēšanā, noformēšanā, žurnālistikā,darbā ar datoru, pasākumu koordinēšanā vai sniedzot citu palīdzību. Aicinu otrdien pēc Sv. Mises uz tikšanos.

*Līdz 17-ajam janvārim tiek izsludināts konkurss par Baznīcas 20 gadu jubilejas logo jeb emblēmu, – vizuālo veidolu, ko visa gada garumā varētu izmantot afišās, ielūgumos, baneros un reklāmai.

***19 janvārī PIRMO jubilejas garīgo sagatavošanos,visas dienas garumā,***

***  vadīs Viceprāvests Ingars Stepkāns.***