“Lectio divina”

M

 


 

“Lectio divina” ir veids kā lūgties ar Dieva Vārdu. Mazu tā skaidrojumu var atrast sekojošos punktos.

 

  1. Nostājies Dieva klātbūtnē – sagatavošanās lūgšanai (preparatio). Lūdz Svētā Gara gaismu. Ticībā apzinies, ka Dievs ir klātesošs. Viņš skatās uz tevi ar mīlestību. Paliec klusumā. Uzlūko Jēzu: “Jēzu, ticu, ka esi šeit, esmu kluss, ieklausos Tavā klātbūtnē.,.” Pievērs uzmanību tam, vai tavs ķermenis nav saspringts – tas piedalās lūgšanā, atļauj tam sajust Dieva mieru.
  2. Lasi (lectio). Uzmanīgi un nesteidzoties izlasi Svēto Rakstu fragmentu. Pievērs uzmanību tam, kur notiek aina, kas piedalās notikumā. Ko nozīmē  konkrētie Jēzus vārdi tiem, kuri Viņu klausījās, (meklējot Bībeles fragmenta tiešo nozīmi ieteicams izmantot Baznīcas Tēvu un citu teoloģiskos komentārus).
  3. Apceri un ieklausies Vārdā (meditatio). Iztēlojies, ka esi klāt šajā notikumā. Iedomājies, ka Jēzus uzrunā Tevi. Kādas jūtas Tevī rodas, dzirdot šo Vārdu? Pievērs uzmanību tam, kuri Svēto Rakstu vārdi uzrunā visvairāk un tieši tagad. Vari šos vārdus pasvītrot un izlasīt vairākas reizes, atkārtojot teikumus, kas „sasilda” sirdi. Ko Dievs grib Tev teikt šodien? Kāpēc šie vārdi Tevi uzrunā?
  4. Runā (oratio). Izrunā Dievam visu to, ko esi atklājis un sapratis lūgšanas laikā, izstāsti godīgi Viņam savas jūtas  – gan labās, gan sliktās, īpaši tās, kuras nevienam negribētu rādīt. Varbūt tieši tās Dievs grib dziedināt.
  5. Uzlūko ar sirdi (contemplatio) šo Svēto Rakstu fragmentu. Paliec klusumā, ļaujot lūgšanas saturam brīvi ieplūst Tavā sirdī. Nesteidzies, izbaudi Vārdu, ļauj Dievam darboties. Mācies gaidīt klusumā.
  6. Atbildi Vārdam (ievads actio). Noslēdzot lūgšanu, padomā, ko Dievs gaida no Tevis saistībā ar šo Sv. Rakstu fragmentu. Ko Tu vari mainīt savā dzīvē? Apņemies konkrēti īstenot šo Vārdu ikdienā, noformulē, kādā veidā Tu to darīsi.
  7. Pateicies Dievam par lūgšanā pavadīto laiku. 

 

 

                                        

 

 

Kristus vārds lai bagātīgi mājo jūsos, pamāciet un pamudiniet viens otru visā gudrībā! Pateicībā Dievam dziediet savās sirdīs psalmus, slavas dziesmas un garīgās dziesmas!Kol 3,16